KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13956668
nr 1395 6668
Jorgo Krallis
(f. 1937)
Färgetsning, Jorgo Krallis (f. 1937), Signerad, numrerad 40/75, "Ägget". Motivet: 30x24, yttermått inklusive ram: 61x52 cm
Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 3 maj 2021
kl 20:59:53
3/5 20:51:11
Jorgo Krallis
Läs mer om Jorgo Krallis
Ägget
Till Ägget finns en fotpall. Fanns även som soffa på hotellet.
Producerad av Fritz Hansen, Danmark.